Magyar Katolikus Lexikon > V > Váci Egyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság

Váci Egyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság, Vác, 1922–1949(?): Mint rt-ot alapította a Kegyes Alapok és Alapítványok Kezelősége, előbb mint kegyes alapítványú pénztár működött. Betéteket, folyószámlákat, takarékkv-eket kezelt, rövid- és hosszúlejáratú kölcsönöket folyósított, bel- és külföldi átutalásokat végzett, vásárolt és átváltott külf. pénzeket. A Foncière biztosító képviselete volt. 1948: elnöke Herrhoff Mátyás knk., igazg. tagok: Oetter György knk., Rajz Károly MÁV-ig., Szép József süketnémaint. ig., Forgó Mihály bádogosmester, Horváth Kálmán üv. ig. Az államosítás előtt alaptőkéje 450.000 Ft, 18.000 db 25 Ft-os részvényből állt. T.E.

Ipari újjáépítésünk 1948:313.

Váci Férfiak Credo Egyesülete Havi Értesítője   →Havi Értesítő